OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Zubní kámen

Zubní kámen je mineralizovaný zubní plak. Jeho tvorba je závislá na správném cištení zubu. Pokud není zubní plak dostatečně odstraněn použitím zubního kartáčku a doplňků ústní hygieny, dochází k jeho hromadění, nejčastěji na místech, která jsou hůře přístupná. Do zubního plaku se ukládají minerální látky ze slin a vzniká tzv. zubní kámen. Povrch zubního kamene je drsný, proto slouží jako ideální podklad pro akumulaci dalších zbytků potravy a zubního plaku.

 

Je potřeba ho odstranit profesionálně zubním lékařem či dentální hygienistkou. Zubní kámen je odstraňován ultrazvukem nebo mechanicky pomocí speciálních ručních nástrojů. Moderní ultrazvukové přístroje nabízejí vyšší komfort ve všech ohledech jak ze strany klienta, tak i ošetřujícího. Pro odstranění mikročásteček zubního kamene jsou používané speciální leštící pasty, kdy jsou Vám zuby dočištěny směsí prášku a vody, která zuby vyhladí a zpomalí tak usazovaní a tvorbu zubního kamene. V některých případech je nutné použít anestezii, obzvláště v situacích, kdy zubní kámen zasahuje hluboko pod dáseň.

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

STUDIO DENT s.r.o.
Bolzanova 1679/3
Praha 1
(v historické budově Casa Bolzana, naproti tramvajové zastávky Hlavní nádraží)
774 772 299 - Praha

Spolupracujeme: