OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Implantologie

Náhrada ztraceného zubu implantátem je ve spolupráci s kvalifikovaným stomatochirurgem.
Samotné implantaci předchází podrobné vyšetření specialistou, který navrhne plán léčby a seznámí pacienta se všemi okolnostmi léčby včetně možných komplikací. Teprve podrobně informovaný pacient podstoupí navržený zákrok.

Je možné nahrazovat různý počet zubů:

  • náhrada jednoho zubu
  • náhrada několika zubů
  • ošetření bezzubých čelistí

Zubní implantáty představují plnohodnotnou náhradu chybějících zubů a ve srovnání s jinými náhradami (můstky, snímatelné náhrady) mají řadu výhod. Není nutné brousit sousední zuby na korunky (nevýhoda můstků) ani jinak upravovat.

Implantát je titanový šroub, který se zavádí namísto ztraceného kořene do kosti. Jedná se o plně biokompatibilní náhradu, která se díky speciální povrchové úpravě spojí s kostí. Titan má bioinertní vlastnosti, čili tělo se k němu nechová jako k něčemu cizímu, nevylučuje ho.

Zavádí se do kosti v místě ztraceného zubu, nahrazuje tak kořen zubu a slouží jako kotevní pilíř, na který lze přišroubovat sekundární díl (abutment) a ten osadit korunkou nebo můstkem.

Po zavedení se implantát krytý šroubkem nechává vhojit do kosti 2-3 měsíce. Jakmile uplyne stanovená doba vchod do implantátu se obnaží a otiskne. V laboratoři se podle sádrového modelu vybere sekundární díl (abutment) a zhotoví se umělá korunka, která se na abutment nacementuje, popřípadě našroubuje.
Existuje pouze úzká skupina pacientů, u kterých není možné implantovat. Jedná se o pacienty trpící závažnými systémovými chorobami a těžkými chorobami imunitního systému.


 

Kontakt

STUDIO DENT s.r.o.
Bolzanova 1679/3
Praha 1
(v historické budově Casa Bolzana, naproti tramvajové zastávky Hlavní nádraží)
774 772 299 - Praha

Spolupracujeme: